Anahtar Teslim Makine İmalatı
İhtiyacınıza uygun makineyi tasarımdan montaja anahtar teslim hazırlayalım.
Konveyör sistemlerinizi nitelikli tecrübemizle, hızla hayata geçirelim.

Detayları İncele

Makine Tasarım & İmalat / Konveyör SistemleriEndüstriyel ihtiyaçlarınızı analiz edip keşif yaptıktan sonra size özel çözüm geliştiriyor ve projeniz için adım adım maliyetlendirme yapıyoruz. Ardından bilgisayarlı dizayn aşamasına geçip en uygun tasarım örneklerini ve ek opsiyonları size sunuyoruz. Test sürecinin akabinde montajınızı gerçekleştiriyor ve ihtiyaç anında makinenize yönelik sürekli desteğimizi sağlıyoruz. Tüm hizmeti baştan sona, anahtar teslim halde firmamız tarafından sağlıyoruz.
Farklı projelerimize ait aşağıdaki fotoğraflara bir göz atın

En yaygın kullanılan konveyör tipidir. Düşük maliyetlidir ve geniş bir ürün taşıma spektrumuna sahiptir. Dizaynınına bağlı olarak çeşitli boyut ve ağırlıkta, çeşitli şekillerde, birçok farklı ürünü taşıyabilme kapasiteleri vardır.

Dönüş Konveyörleri (30° 45° 90° 180°) Yapılan dizayna ve müşterinin üretim hattındaki saha gereksinimlerine bağlı olarak 30°,45°,60°,90°,135°,180° dönüş konveyörleri kullanılmaktadır. Hem bantlı hem de rulolu olarak üretilebilirler. Tahriklidirler.

Genellikle gıda üretim hatlarında kullanılmaktadırlar. Şaseleri paslanmaz çelikten üretilir. Konveyörün üstüne monte edilen güçlü bir metal dedektörü vasıtasıyla metaller konveyörden ayrıştırılabilir.

Düz bantlı konveyör ile aynı işlevi görür ancak montaj ve bakım kolaylığı açısından çok daha kullanışlıdır. Bandı moduler birimler olan baklavalardan oluştuğundan kırılan ya da zedelenen baklava, pimlerinden çıkarılarak değiştirildiğinde arıza giderilmiş olur. Ayrıca modüler bantlar yıkamaya da elverişlidir.

Konveyör hattında besleme ve ayrıştırma sistemlerinin en önemli elemanıdır. İki farklı hattı birleştirmek ya da belli koşullar dahilinde ayrıştırmak için kullanılırlar.

Paletli konveyörler genellikle küçük parçalardan oluşan malzemelerin yüksek seviyelere taşınabilmesi için üretilir. Bant üzerindeki engeller eğik düzlemde iş görmekte olan konveyörün ürünleri geriye kaçırmasını engeller.Bu sayede belli eğim derecelerine kadar taşınmakta olan malzemelerde yaşanabilecek kayıplar önlenmiş olur.

Ruloların bir çelik şase üzerine sırayla monte edilmesi ile oluşan konveyör tipidir. Malzemelerin yatayda iletimi için kullanılırlar. Zincir ya da kayış güç aktarımı ile rulolara hareket verilebilir. Bakımı ve kurulumu oldukça kolaydır. Avare rulolu konveyörler ruloların tahriksiz yani herhangi bir güç ünitesi ile güç aktarımı olmadan serbestçe döndüğü konveyörlerdir. Bu konveyörlerde ürünler ya bir insan yardımı ile ya da eğik düzlemde iletilebilirler. Tahrikli rulolar ise belirli bir güç ünitesi ve güç aktarma araçlarıyla ruloların tahrik alması ve ürünleri bir noktan bir noktaya iletmesi sistemidir. Rulo çapları ve boyları ihtiyaca göre, taşınan yükün ağırlığına ve hacmine bağlı olarak belirlenir. Ürünün ve müşterinin ihtiyaçlarına göre rulolar teflon ya da kauçuk kaplanabilir. Bu sayede ürün ile rulo arasındaki sürtünme katsayısı istenen ölçüde değiştirilebilir.

Genellikle düşük hızlarda çalışırlar. Üzerlerinde kayışlı kantar bulundururlar. Bantlı ölçüm tartım konveyörlerinin avantajı bantlı kantara göre daha net ve sürekli ölçüm yapmasıdır. Bu ölçüm daha sağlıklı bir sonuç verir.

Doğrudan tahrik alan zincirlerin üzerinde paletlerin taşınmasını sağlayan konveyörlerdir. Genellikle ağır yüklerin konveyör üzerinde taşınması amacıyla kullanılırlar.
Kullanım amacına göre değişik modellerde üretimi yapılabilmektedir. Bunlar:

  • Düz Zincirli Konveyörler
  • Akümülasyonlu Zincirli Konveyörler
  • Çift Hızlı Zincirli Konveyörler
  • Rulolu ve Zincirli Konveyörler.

A PHP Error was encountered

Severity: Core Warning

Message: Module 'gmp' already loaded

Filename: Unknown

Line Number: 0

Backtrace: